U novom tekstu Srpskog telegrafa o omiljenom „zlikovcu“ Džordžu Sorošu tvrdi se da je Soroš u autorskom tekstu za portal Marketvoč dao prognoze da će Srbi uništiti Evropu. Kako tvrde, na meti Soroša je i Milorad Dodik „koji generiše oko milion glasova u dijaspori“. Međutim u autorskom tekstu Soroša povodom predstojećih izbora za Evropski parlament, ovaj mađarsko-američki milijarder daje svoju analizu trenutnog stanja političkih stranaka u Evropi, a o Srbiji ili Dodiku nema ni reči.
Najave Aleksandra Vučića da će neka kompanija možda investirati u Srbiju, o čemu će se odlučiti “do kraja aprila”, Srpski telegraf je predstavio kao dogovorenu stvar i čitaocima saopštio da nam stiže “mega investicija”. Sam Vučić o investiciji nije rekao praktično ništa - pregovori su navodno u toku - izneo je podatak da će izvoz te kompanije biti 4,5 milijardi evra, što je više od onoga koliko ukupno izvozi 15 najvećih izvoznika u Srbiji.
Ako se danas posvađate sa nekim, budete loše volje ili donesete ishitrenu odluku, to je zato što je, kako kaže Srpski telegraf, došlo do pomračenja “Superkrvavog vučjeg Meseca”. Njihov sagovornik, astrolog naveo je da „Mesec predstavlja narod, pa da se pomračenjem Meseca ni građanima ne piše dobro.“ Iz dva astronomska udruženja pak za Raskrikavanje kažu da tako nešto nije empirijski dokazano i da su u pitanju narodna verovanja, bez astronomskog značaja.
Srpski telegraf je na jučerašnjoj naslovnoj strani objavio da je Tramp ukinuo plate srbomrscima, kao i da su “Hilarini ljudi ostali bez centa” - Kajl Skot, Jelena Milić, Nataša Kandić i Sonja Biserko. Povod za ovu vest je fiskalna blokada američke vlade do koje je došlo zbog neusaglašavanja izvršne i zakonodavne vlasti oko izgradnje zida na granici s Meksikom. Ipak, američka ambasada će i pored fiskalne blokade obavljati konzularne poslove, a iz Fonda za humanitarno pravo i iz Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji kažu da novac ne dobijaju od američke vlade i da je takvo pisanje pokušaj vraćanja u crikulaciju imena koja su navodno antisrpska.
Na čitave dve strane jučerašnjeg tabloida Srpski telegraf našli su se promotivni tekstovi o hotelu „Putnik“ na Kopaoniku i proizvodima kompanije „TDM“, koji nisu obeleženi kao reklama. Za razliku od tih članaka, prepisanu vest agencije Tanjug o predstavama za decu u „novogodišnjem trolejbusu i tramvaju“ potpisuju kao svoju koju je finansirao grad Beograd. Kompanije i Srpski telegraf nisu odgovorili na pitanja Raskrikavanja.
„U Hrvatskoj, Makedoniji i Crnoj Gori razgovarao sam da se osnuje pakt protiv Srbije”, naslov je intervjua u hrvatskom Večernjem listu sa potpredsednikom kosovske Vlade Enverom Hodžajem, koji je uzburkao javnost. Hodžaj je ubrzo izjavio da naslov nije tačan, i da se razlikuje od onog što je on izjavio, ali uzalud - domaći tabloidi i visoki funkcioneri države su već počeli sa pričom kako su se svi u regionu udružili protiv Srbije uz blagoslov stranih sila - od misterioznih moćnika u EU i SAD, preko Hilari Klinton do CIA - da „slome kičmu Srbiji”. Najdalje odlazi Informer tvrdeći da je osim toga cilj - uništiti Vučića.
O kupovini kablovskog operatera Kopernikus za tričavih 195 miliona evra čitaoci Večernjih novosti mišljenje su mogli da čuju samo od jedne strane - predsednika Srbije Aleksandra Vučića. Naslovom „protive se samo monopolisti“ ignorisane su brojne kritike eksperata i opozicije da li je Telekomu kao državnoj kompaniji bila potrebna ova akvizicija. Sličan tekst je objavljen i u Srpskom telegrafu u kome se navodi da će se kupovina “Kopernikusa” isplatiti za pet godina.
U provladinom tabloidu “Srpski telegraf” preko cele strane objavljen je afirmativan članak o Jubmes banci “u susret jubilarnoj četrdesetoj godini postojanja”. Dok iz banke za Raskrikavanje kažu da je u pitanju plaćen PR tekst u cilju promovisanja, iz redakcije Srpskog telegrafa nismo dobili odgovor zbog čega to nije jasno naznačeno.
Nedavni govor američkog zvaničnika Vesa Mičela u Atlantskom savetu o uticaju Kine i Rusije u srednjoj i istočnoj Evropi i strategiji SAD u borbi za uticaj na tom području, na stranicama Srpskog telegrafa pretvorio se u najavu „rata do istrebljenja“ između ovih svetskih sila koja će se voditi upravo u Srbiji. Mičel, međutim, Srbiju nijednom nije spomenuo niti je govorio o bilo kakvom ratu.